VJ0402Y822KXJAC
Mfr.Part #
VJ0402Y822KXJAC
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 8200PF 16V X7R 0402
Ceramic Capacitors
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Capacitance :
8200pF
Thickness (Max) :
0.024 0.60mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Length :
1mm
GENERAL PURPOSE
Dielectric :
X7R
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
VJ
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Depth :
500μm
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated DC :
16V
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Max Operating Temperature :
150°C
Voltage - Rated :
16V
Datasheets
VJ0402Y822KXJAC
Vishay / Vitramon VJ0402Y822KXJAC
VJ 0402 1005Metric Ceramic Capacitor 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm X7R ±10% 8200pF