VJ0402Y681KEAAO
Mfr.Part #
VJ0402Y681KEAAO
Description
CAP CER 680PF 50V X7R 0402 EPOXY
Ceramic Capacitors
Feature :
Epoxy Mountable
Thickness (Max) :
0.024 0.60mm
Capacitance :
680pF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Datasheets
VJ0402Y681KEAAO
Vishay / Vitramon VJ0402Y681KEAAO
VJ 0402 1005Metric Ceramic Capacitor 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm X7R ±10% 680pF