VJ0402Y473MXJAC31
Mfr.Part #
VJ0402Y473MXJAC31
Description
CAPACITOR CERAMIC 0402
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
0.047µF
Voltage - Rated :
16V
Applications :
Automotive
Thickness (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
X7R
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Datasheets
VJ0402Y473MXJAC31
Vishay / Vitramon VJ0402Y473MXJAC31
VJ 0402 1005Metric Ceramic Capacitor 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm X7R ±20% 0.047muF