VJ0402Y392KNAAJ
Mfr.Part #
VJ0402Y392KNAAJ
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 3900PF 50V 0402 EPOXY
Ceramic Capacitors
Mount :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
3900pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Epoxy Mountable, Non-Magnetic
Factory Lead Time :
21 Weeks
Applications :
GENERAL PURPOSE
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC, Epoxy
X7R
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Case Code (Imperial) :
Thickness (Max) :
0.024 0.60mm
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Case Code (Metric) :
Thickness :
609.6μm
Datasheets
VJ0402Y392KNAAJ
Vishay / Vitramon VJ0402Y392KNAAJ
VJ 3900pF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C Epoxy Mountable, Non-Magnetic Surface Mount, MLCC, Epoxy 0402 (1005 Metric)
VJ0402Y392KNAAJ00 Overview
A program's size/dimension is 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm for this device.Its coefficient is X7R and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
VJ0402Y392KNAAJ00 Features
a size/dimension of 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm