VJ0402Y332MXJAP
Mfr.Part #
VJ0402Y332MXJAP
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 3300PF 16V X7R 0402
Voltage - Rated :
16V
Dielectric :
X7R
Length :
1mm
Mount :
Surface Mount
Tolerance :
±20%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-55°C
Depth :
500μm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
GENERAL PURPOSE
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness (Max) :
0.024 0.60mm
Max Operating Temperature :
150°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Factory Lead Time :
13 Weeks
Capacitance :
3300pF
Voltage - Rated DC :
16V
Datasheets
VJ0402Y332MXJAP
Vishay / Vitramon VJ0402Y332MXJAP
VJ 3300pF 16V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)