VJ0402D5R1CXCAJ
Mfr.Part #
VJ0402D5R1CXCAJ
Description
CAP CER 5.1PF 200V C0G/NP0 0402
Thickness (Max) :
0.024 0.61mm
Length :
1.016mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
5.1pF
Tolerance :
±0.25pF
Voltage - Rated :
200V
Datasheets
VJ0402D5R1CXCAJ
Vishay / Vitramon VJ0402D5R1CXCAJ
VJ HIFREQ 5.1pF 200V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
VJ0402D5R1CXCAJ Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm.Stable operation requires a temperature higher than -55°C.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
VJ0402D5R1CXCAJ Features
a size/dimension of 0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm