VJ0402D5R1CLCAJ
Mfr.Part #
VJ0402D5R1CLCAJ
Description
CAP CER 5.1PF 200V C0G/NP0 0402
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
5.1pF
Thickness (Max) :
0.024 0.61mm
Voltage - Rated :
200V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tolerance :
±0.25pF
Size / Dimension :
0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm
Datasheets
VJ0402D5R1CLCAJ
Vishay / Vitramon VJ0402D5R1CLCAJ
VJ HIFREQ 5.1pF 200V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
VJ0402D5R1CLCAJ Overview
A program's size/dimension is 0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
VJ0402D5R1CLCAJ Features
a size/dimension of 0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm