VJ0402D430GLXAJ
Mfr.Part #
VJ0402D430GLXAJ
Description
CAP CER 43PF 25V C0G/NP0 0402
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm
Capacitance :
43pF
Voltage - Rated :
25V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Thickness (Max) :
0.024 0.61mm
Datasheets
VJ0402D430GLXAJ
Vishay / Vitramon VJ0402D430GLXAJ
VJ HIFREQ 43pF 25V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
VJ0402D430GLXAJ Overview
Programs on this device are of 0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.
VJ0402D430GLXAJ Features
a size/dimension of 0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm