VJ0402D3R6DLXAJ
Mfr.Part #
VJ0402D3R6DLXAJ
Description
CAP CER 3.6PF 25V C0G/NP0 0402
Capacitance :
3.6pF
Tolerance :
±0.5pF
Thickness (Max) :
0.024 0.61mm
Length :
1.016mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Voltage - Rated :
25V
Size / Dimension :
0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
VJ0402D3R6DLXAJ
Vishay / Vitramon VJ0402D3R6DLXAJ
VJ HIFREQ 3.6pF 25V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
VJ0402D3R6DLXAJ Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm.Temperatures greater than -55°C are needed for stable operation.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
VJ0402D3R6DLXAJ Features
a size/dimension of 0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm