VJ0402D3R6CXBAJ
Mfr.Part #
VJ0402D3R6CXBAJ
Description
CAP CER 3.6PF 100V C0G/NP0 0402
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.024 0.61mm
Capacitance :
3.6pF
Voltage - Rated :
100V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm
Tolerance :
±0.25pF
Datasheets
VJ0402D3R6CXBAJ
Vishay / Vitramon VJ0402D3R6CXBAJ
VJ HIFREQ 3.6pF 100V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
VJ0402D3R6CXBAJ Overview
A 0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.
VJ0402D3R6CXBAJ Features
a size/dimension of 0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm