VJ0402D3R3DXBAC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VJ0402D3R3DXBAC
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 3.3PF 100V C0G/NP0 0402
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Tolerance :
±0.5pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
3.3pF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
508μm
Voltage - Rated :
100V
Size / Dimension :
0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm
Feature :
High Q, Low Loss
Published :
Factory Lead Time :
16 Weeks
Series :
VJ HIFREQ
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mount :
Surface Mount
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
1.016mm
Thickness (Max) :
0.024 0.61mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Thickness :
609.6μm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Datasheets
VJ0402D3R3DXBAC
Vishay / Vitramon VJ0402D3R3DXBAC
VJ HIFREQ 3.3pF 100V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
VJ0402D3R3DXBAC Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm.Temperatures greater than -55°C are needed for stable operation.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
VJ0402D3R3DXBAC Features
a size/dimension of 0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm