VJ0402D3R3CXAAP
Mfr.Part #
VJ0402D3R3CXAAP
Description
CAP CER 3.3PF 50V C0G/NP0 0402
Thickness (Max) :
0.024 0.61mm
Length :
1.016mm
Capacitance :
3.3pF
Max Operating Temperature :
125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.25pF
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm
Feature :
High Q, Low Loss
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
VJ0402D3R3CXAAP
Vishay / Vitramon VJ0402D3R3CXAAP
VJ HIFREQ 3.3pF 50V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
VJ0402D3R3CXAAP Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm.Stable operation requires a temperature higher than -55°C.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
VJ0402D3R3CXAAP Features
a size/dimension of 0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm