VJ0402D3R3BXBAJ
Mfr.Part #
VJ0402D3R3BXBAJ
Description
CAP CER 3.3PF 100V C0G/NP0 0402
Capacitance :
3.3pF
Tolerance :
±0.1pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
1.016mm
Size / Dimension :
0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm
Thickness (Max) :
0.024 0.61mm
Voltage - Rated :
100V
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
VJ0402D3R3BXBAJ
Vishay / Vitramon VJ0402D3R3BXBAJ
VJ HIFREQ 3.3pF 100V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
VJ0402D3R3BXBAJ Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm.Temperatures greater than -55°C are needed for stable operation.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
VJ0402D3R3BXBAJ Features
a size/dimension of 0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm