VJ0402D390FXXAP
Mfr.Part #
VJ0402D390FXXAP
Description
CAP CER 39PF 25V C0G/NP0 0402
Thickness (Max) :
0.024 0.61mm
Size / Dimension :
0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm
Capacitance :
39pF
Tolerance :
±1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
25V
Datasheets
VJ0402D390FXXAP
Vishay / Vitramon VJ0402D390FXXAP
VJ HIFREQ 39pF 25V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
VJ0402D390FXXAP Overview
Ceramic capacitor is 0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0.
VJ0402D390FXXAP Features
a size/dimension of 0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm