VJ0402D330GXAAP
Mfr.Part #
VJ0402D330GXAAP
Description
CAP CER 33PF 50V C0G/NP0 0402
Length :
1.016mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
33pF
Surface Mount, MLCC
Published :
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±2%
Thickness (Max) :
0.024 0.61mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm
Datasheets
VJ0402D330GXAAP
Vishay / Vitramon VJ0402D330GXAAP
VJ HIFREQ 33pF 50V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
VJ0402D330GXAAP Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm.The operating temperature should be greater than -55°C in order to achieve stable operation.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
VJ0402D330GXAAP Features
a size/dimension of 0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm