VJ0402D300MXAAP
Mfr.Part #
VJ0402D300MXAAP
Description
CAP CER 30PF 50V C0G/NP0 0402
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm
Capacitance :
30pF
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±20%
Thickness (Max) :
0.024 0.61mm
Surface Mount
Published :
Datasheets
VJ0402D300MXAAP
Vishay / Vitramon VJ0402D300MXAAP
VJ HIFREQ 30pF 50V Ceramic Capacitor ±20% C0G NP0 0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
VJ0402D300MXAAP Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
VJ0402D300MXAAP Features
a size/dimension of 0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm