VJ0402D2R4CLXAJ
Mfr.Part #
VJ0402D2R4CLXAJ
Description
CAP CER 2.4PF 25V C0G/NP0 0402
Thickness (Max) :
0.024 0.61mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Capacitance :
2.4pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm
Voltage - Rated :
25V
Tolerance :
±0.25pF
Datasheets
VJ0402D2R4CLXAJ
Vishay / Vitramon VJ0402D2R4CLXAJ
VJ HIFREQ 2.4pF 25V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
VJ0402D2R4CLXAJ Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
VJ0402D2R4CLXAJ Features
a size/dimension of 0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm