VJ0402D270FXAAJ
Mfr.Part #
VJ0402D270FXAAJ
Description
CAP CER 27PF 50V C0G/NP0 0402
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Thickness (Max) :
0.024 0.61mm
Voltage - Rated :
50V
Length :
1.016mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Case Code (Imperial) :
Capacitance :
27pF
Max Operating Temperature :
125°C
609.6μm
Published :
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm
Weight :
652.039032μg
Datasheets
VJ0402D270FXAAJ
Vishay / Vitramon VJ0402D270FXAAJ
VJ HIFREQ 0402 1005Metric Ceramic Capacitor 0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm C0G NP0 ±1% 27pF