VJ0402D200JLXAC
Mfr.Part #
VJ0402D200JLXAC
Description
CAP CER 20PF 25V C0G/NP0 0402
Capacitance :
20pF
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
25V
Thickness (Max) :
0.024 0.61mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
1.016mm
Datasheets
VJ0402D200JLXAC
Vishay / Vitramon VJ0402D200JLXAC
VJ HIFREQ 20pF 25V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
VJ0402D200JLXAC Overview
A 0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm size/dimension program is available for this device.A higher operating temperature is required to achieve stable operation.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.
VJ0402D200JLXAC Features
a size/dimension of 0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm