VJ0402D1R7DLBAJ
Mfr.Part #
VJ0402D1R7DLBAJ
Description
CAP CER 1.7PF 100V C0G/NP0 0402
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
1.7pF
Tolerance :
±0.5pF
Thickness (Max) :
0.024 0.61mm
0402 (1005 Metric)
Published :
Length :
1.016mm
Size / Dimension :
0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
VJ0402D1R7DLBAJ
Vishay / Vitramon VJ0402D1R7DLBAJ
VJ HIFREQ 1.7pF 100V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
VJ0402D1R7DLBAJ Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm.The operating temperature should be greater than -55°C in order to achieve stable operation.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
VJ0402D1R7DLBAJ Features
a size/dimension of 0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm