VJ0402D1R7DLAAC
Mfr.Part #
VJ0402D1R7DLAAC
Description
CAP CER 1.7PF 50V C0G/NP0 0402
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.5pF
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm
Max Operating Temperature :
125°C
Thickness (Max) :
0.024 0.61mm
Voltage - Rated :
50V
Length :
1.016mm
Capacitance :
1.7pF
Datasheets
VJ0402D1R7DLAAC
Vishay / Vitramon VJ0402D1R7DLAAC
VJ HIFREQ 1.7pF 50V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
VJ0402D1R7DLAAC Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm.Temperatures greater than -55°C are needed for stable operation.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
VJ0402D1R7DLAAC Features
a size/dimension of 0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm