VJ0402D1R3DXCAC
Mfr.Part #
VJ0402D1R3DXCAC
Description
CAP CER 1.3PF 200V C0G/NP0 0402
Voltage - Rated :
200V
Size / Dimension :
0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.5pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Thickness (Max) :
0.024 0.61mm
Published :
Capacitance :
1.3pF
Datasheets
VJ0402D1R3DXCAC
Vishay / Vitramon VJ0402D1R3DXCAC
VJ HIFREQ 1.3pF 200V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
VJ0402D1R3DXCAC Overview
A 0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.
VJ0402D1R3DXCAC Features
a size/dimension of 0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm