VJ0402D120KLAAJ
Mfr.Part #
VJ0402D120KLAAJ
Description
CAP CER 12PF 50V C0G/NP0 0402
Size / Dimension :
0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm
Capacitance :
12pF
Thickness (Max) :
0.024 0.61mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
RF, Microwave, High Frequency
Published :
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
1.016mm
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
VJ0402D120KLAAJ
Vishay / Vitramon VJ0402D120KLAAJ
VJ HIFREQ 12pF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
VJ0402D120KLAAJ Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm.The operating temperature should be greater than -55°C in order to achieve stable operation.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
VJ0402D120KLAAJ Features
a size/dimension of 0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm