VJ0402D0R9BXAAJ
Mfr.Part #
VJ0402D0R9BXAAJ
Description
CAP CER 0.9PF 50V C0G/NP0 0402
Factory Lead Time :
16 Weeks
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.9pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Thickness (Max) :
0.024 0.61mm
Size / Dimension :
0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm
Tolerance :
±0.1pF
Datasheets
VJ0402D0R9BXAAJ
Vishay / Vitramon VJ0402D0R9BXAAJ
VJ HIFREQ 0.9pF 50V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
VJ0402D0R9BXAAJ Overview
This device's program size/dimension is 0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
VJ0402D0R9BXAAJ Features
a size/dimension of 0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm