VJ0402D0R9BLCAP
Mfr.Part #
VJ0402D0R9BLCAP
Description
CAP CER 0.9PF 200V C0G/NP0 0402
Voltage - Rated :
200V
Thickness (Max) :
0.024 0.61mm
Published :
Width :
508μm
Factory Lead Time :
21 Weeks
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Capacitance :
0.9pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Length :
1.016mm
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm
Tolerance :
±0.1pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
VJ0402D0R9BLCAP
Vishay / Vitramon VJ0402D0R9BLCAP
VJ HIFREQ 0.9pF 200V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
VJ0402D0R9BLCAP Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm.Stable operation requires a temperature higher than -55°C.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
VJ0402D0R9BLCAP Features
a size/dimension of 0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm