VJ0402D0R5CLCAC
Mfr.Part #
VJ0402D0R5CLCAC
Description
CAP CER 0.5PF 200V C0G/NP0 0402
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Thickness (Max) :
0.024 0.61mm
Factory Lead Time :
21 Weeks
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.5pF
Tolerance :
±0.25pF
Voltage - Rated :
200V
Length :
1.016mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm
Datasheets
VJ0402D0R5CLCAC
Vishay / Vitramon VJ0402D0R5CLCAC
VJ HIFREQ 0.5pF 200V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
VJ0402D0R5CLCAC Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm.Temperatures greater than -55°C are needed for stable operation.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
VJ0402D0R5CLCAC Features
a size/dimension of 0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm