VJ0402A8R2DEAAO
Mfr.Part #
VJ0402A8R2DEAAO
Description
CAP CER 8.2PF 50V 0402 EPOXY
Tolerance :
±0.5pF
Capacitance :
8.2pF
Series :
VJ
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Thickness (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Feature :
Epoxy Mountable
Datasheets
VJ0402A8R2DEAAO
Vishay / Vitramon VJ0402A8R2DEAAO
VJ 0402 1005Metric Ceramic Capacitor 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm C0G NP0 ±0.5pF 8.2pF