VJ0402A4R7DEXAO
Mfr.Part #
VJ0402A4R7DEXAO
Description
CAP CER 4.7PF 25V 0402 EPOXY
Voltage - Rated :
25V
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Thickness (Max) :
0.024 0.60mm
Feature :
Epoxy Mountable
Tolerance :
±0.5pF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
4.7pF
Datasheets
VJ0402A4R7DEXAO
Vishay / Vitramon VJ0402A4R7DEXAO
VJ 0402 1005Metric Ceramic Capacitor 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm C0G NP0 ±0.5pF 4.7pF