VJ0402A3R3DEAAO
Mfr.Part #
VJ0402A3R3DEAAO
Description
CAP CER 3.3PF 50V 0402 EPOXY
1 (Unlimited)
Feature :
Epoxy Mountable
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±0.5pF
Thickness (Max) :
0.024 0.60mm
Capacitance :
3.3pF
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Datasheets
VJ0402A3R3DEAAO
Vishay / Vitramon VJ0402A3R3DEAAO
VJ 0402 1005Metric Ceramic Capacitor 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm C0G NP0 ±0.5pF 3.3pF