VJ0402A330KNAAO
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VJ0402A330KNAAO
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Description
CAP CER 33PF 50V 0402 EPOXY
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Temperature Characteristics Code :
C0G
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Multilayer :
yes
Width :
0.5mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height :
0.6mm
Tolerance :
±10%
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Capacitance :
33pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e4
Voltage - Rated :
50V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Epoxy Mountable, Non-Magnetic
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Applications :
GENERAL PURPOSE
ECCN Code :
EAR99
HTS Code :
Number of Terminations :
2
Surface Mount :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Dielectric Material :
Ceramic
Terminal Finish :
Silver/Palladium (Ag/Pd)
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Thickness (Max) :
0.024 0.60mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Length :
1mm
Series :
VJ
Datasheets
VJ0402A330KNAAO
Vishay / Vitramon VJ0402A330KNAAO
VJ CERAMIC CAPACITOR 0402 1005Metric Ceramic Capacitor 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm C0G NP0 ±10% 33pF