VJ0402A270GNAAJ
Mfr.Part #
VJ0402A270GNAAJ
Description
CAP CER 27PF 50V 0402 EPOXY
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
yes
Temperature Coefficient :
C0G NP0
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Number of Terminations :
2
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Packing Method :
TR, 7 INCH
Series :
VJ
Width :
0.5mm
HTS Code :
Temperature Characteristics Code :
C0G
Tolerance :
±2%
Dielectric Material :
Ceramic
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Thickness (Max) :
0.024 0.60mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
27pF
Feature :
Epoxy Mountable, Non-Magnetic
Surface Mount :
yes
Length :
1mm
Height :
0.6mm