VJ0402A220KXXAP
Mfr.Part #
VJ0402A220KXXAP
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 22PF 25V C0G/NP0 0402
Tolerance :
±10%
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Depth :
500μm
Capacitance :
22pF
Dielectric :
C0G
Voltage - Rated :
25V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Max Operating Temperature :
150°C
Series :
VJ
Mount :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Voltage - Rated DC :
25V
Length :
1mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.024 0.60mm
Datasheets
VJ0402A220KXXAP
Vishay / Vitramon VJ0402A220KXXAP
VJ 22pF 25V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
VJ0402A220KXXAP Overview
This device's program size/dimension is 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm.Ceramic capacitor is necessary to have a temperature that is greater than -55°C for stable operation.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.A voltage of 25V can be used for operation.
VJ0402A220KXXAP Features
a size/dimension of 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V