VJ0402A220JEAAO
Mfr.Part #
VJ0402A220JEAAO
Description
CAP CER 22PF 50V 0402 EPOXY
C0G NP0
Feature :
Epoxy Mountable
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
22pF
Applications :
GENERAL PURPOSE
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Thickness (Max) :
0.024 0.60mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
VJ0402A220JEAAO
Vishay / Vitramon VJ0402A220JEAAO
VJ 0402 1005Metric Ceramic Capacitor 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm C0G NP0 ±5% 22pF