VJ0402A180KEAAI34
Mfr.Part #
VJ0402A180KEAAI34
Description
CAPACITOR CERAMIC 0402
Ceramic Capacitors
Ratings :
AEC-Q200
Applications :
Automotive
Capacitance :
18pF
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Feature :
Epoxy Mountable
Thickness (Max) :
0.024 0.60mm
Tolerance :
±10%
Datasheets
VJ0402A180KEAAI34
Vishay / Vitramon VJ0402A180KEAAI34
VJ 0402 1005Metric Ceramic Capacitor 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm C0G NP0 ±10% 18pF