VJ0402A151JEAAO
Mfr.Part #
VJ0402A151JEAAO
Description
CAP CER 150PF 50V 0402 EPOXY
Capacitance :
150pF
Feature :
Epoxy Mountable
Applications :
GENERAL PURPOSE
Thickness (Max) :
0.024 0.60mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
VJ0402A151JEAAO
Vishay / Vitramon VJ0402A151JEAAO
VJ 0402 1005Metric Ceramic Capacitor 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm C0G NP0 ±5% 150pF