VJ0402A150JXBAC31
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VJ0402A150JXBAC31
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Description
CAPACITOR CERAMIC 0402
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Thickness (Max) :
0.024 0.60mm
Capacitance :
15pF
Tolerance :
±5%
Series :
VJ
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Ratings :
AEC-Q200
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Applications :
Automotive
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Datasheets
VJ0402A150JXBAC31
Vishay / Vitramon VJ0402A150JXBAC31
VJ 0402 1005Metric Ceramic Capacitor 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm C0G NP0 ±5% 15pF