VJ0402A150JEAAI
Mfr.Part #
VJ0402A150JEAAI
Description
CAP CER 15PF 50V 0402 EPOXY
Ceramic Capacitors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitance :
15pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
Epoxy Mountable
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Voltage - Rated :
50V
Thickness (Max) :
0.024 0.60mm
Tolerance :
±5%
Applications :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
VJ0402A150JEAAI
Vishay / Vitramon VJ0402A150JEAAI
VJ 0402 1005Metric Ceramic Capacitor 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm C0G NP0 ±5% 15pF