VJ0402A120JXAAC31
Mfr.Part #
VJ0402A120JXAAC31
Description
CAPACITOR CERAMIC 0402
Ceramic Capacitors
Ratings :
AEC-Q200
Thickness (Max) :
0.024 0.60mm
Tolerance :
±5%
Applications :
Automotive
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
12pF
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Datasheets
VJ0402A120JXAAC31
Vishay / Vitramon VJ0402A120JXAAC31
VJ 0402 1005Metric Ceramic Capacitor 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm C0G NP0 ±5% 12pF