VJ0402A120FEAAI34
Mfr.Part #
VJ0402A120FEAAI34
Description
CAP CER 12PF 0402
Capacitance :
12pF
Ratings :
AEC-Q200
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Thickness (Max) :
0.024 0.60mm
Applications :
Automotive
Feature :
Epoxy Mountable
Datasheets
VJ0402A120FEAAI34
Vishay / Vitramon VJ0402A120FEAAI34
VJ 0402 1005Metric Ceramic Capacitor 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm C0G NP0 ±1% 12pF