VJ0402A100KXAAC31
Mfr.Part #
VJ0402A100KXAAC31
Description
CAP CER 10PF 0402
Thickness (Max) :
0.024 0.60mm
Capacitance :
10pF
Applications :
Automotive
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Datasheets
VJ0402A100KXAAC31
Vishay / Vitramon VJ0402A100KXAAC31
VJ 0402 1005Metric Ceramic Capacitor 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm C0G NP0 ±10% 10pF