VJ0402A100JEAAO
Mfr.Part #
VJ0402A100JEAAO
Description
CAP CER 10PF 50V 0402 EPOXY
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
VJ
Feature :
Epoxy Mountable
Temperature Coefficient :
C0G NP0
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
50V
Thickness (Max) :
0.024 0.60mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
10pF
Datasheets
VJ0402A100JEAAO
Vishay / Vitramon VJ0402A100JEAAO
VJ 0402 1005Metric Ceramic Capacitor 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm C0G NP0 ±5% 10pF