VJ0402A100GEBAI34
Mfr.Part #
VJ0402A100GEBAI34
Description
CAP CER 10PF 0402
Voltage - Rated :
100V
Applications :
Automotive
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Ratings :
AEC-Q200
Capacitance :
10pF
Tolerance :
±2%
Feature :
Epoxy Mountable
Thickness (Max) :
0.024 0.60mm
Datasheets
VJ0402A100GEBAI34
Vishay / Vitramon VJ0402A100GEBAI34
VJ 0402 1005Metric Ceramic Capacitor 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm C0G NP0 ±2% 10pF