VJ0301820000G
Mfr.Part #
VJ0301820000G
Manufacturer
Amphenol Anytek
Description
TERM BLK 3POS SIDE ENTRY 5MM PCB
Manufacturer :
Amphenol Anytek
Product Category :
Wire to Board
Wire Gauge :
12-30 AWG
Pitch :
0.197 5.00mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Voltage :
300V
Series :
VJ
Housing Material :
Thermoplastic
Clamp Material - Plating :
Brass - Nickel Plated
Color :
Gray
Torque - Screw :
0.4 Nm (3.5 Lb-In)
Wire Termination :
Screw - Rising Cage Clamp
Current :
20A
Feature :
Interlocking (Side)
Positions Per Level :
3
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Packaging :
Bulk
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Mounting Type :
Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Screw Thread :
M3
Terminal and Terminal Block Type :
BARRIER STRIP TERMINAL BLOCK
Mating Orientation :
Horizontal with Board
Screw Material - Plating :
Steel - Zinc Plated
Number of Levels :
1
Datasheets
VJ0301820000G
Introducing Wire to Board Amphenol Anytek VJ0301820000G from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:300V, Operating Temperature:-40°C~115°C, Mounting Type:Through Hole, VJ0301820000G pinout, VJ0301820000G datasheet PDF, VJ0301820000G amp .Beyond Wire to Board Amphenol Anytek VJ0301820000G ,we also offer 1985218, 1984989, 1706714, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
0.197 5.00mm Gray Bulk Thermoplastic Through Hole Horizontal with Board Screw - Rising Cage Clamp 1 Levels 12-30 AWG VJ