VJ0201Y331KXACW1BC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VJ0201Y331KXACW1BC
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 330PF 50V X7R 0201
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Length :
600μm
Dielectric :
X7R
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
VJ
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
330pF
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Max Operating Temperature :
125°C
Depth :
300μm
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Mount :
Surface Mount
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Temperature Coefficient :
X7R
Applications :
GENERAL PURPOSE
Factory Lead Time :
14 Weeks
Tolerance :
±10%
Height :
330μm
Vishay / Vitramon VJ0201Y331KXACW1BC
VJ 330pF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)