VJ0201A220FXACW1BC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VJ0201A220FXACW1BC
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 22PF 50V C0G/NP0 0201
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
22pF
Published :
Max Operating Temperature :
125°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mount :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Depth :
300μm
Height :
330μm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Length :
600μm
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Dielectric :
C0G
Series :
VJ
Factory Lead Time :
15 Weeks
Vishay / Vitramon VJ0201A220FXACW1BC
VJ 22pF 50V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)