VIFSD1-S12-S15-SIP
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VIFSD1-S12-S15-SIP
Manufacturer
Bel
Package / Case
SIP
Datasheet
Download
Description
DC DC CONVERTER
Manufacturer :
Bel
Product Category :
Terminal Form :
THROUGH-HOLE
Number of Functions :
1
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Temperature Grade :
Other
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Number of Terminations :
4
Analog IC - Other Type :
DC-DC REGULATED POWER SUPPLY MODULE
Total Power Output-Max :
1W
Input Voltage-Nom :
12V
Terminal Position :
Single
Width :
6mm
Output Voltage :
15V
Pbfree Code :
yes
Qualification Status :
Not Qualified
JESD-30 Code :
R-PSMA-T4
Package / Case :
SIP
Trim/Adjustable Output :
No
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Output Current-Max :
0.067A
Number of Outputs :
1
Terminal Pitch :
2.54mm