VIBLSD1-S12-S24-DIP
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VIBLSD1-S12-S24-DIP
Manufacturer
Bel
Package / Case
14-DIP Module, 5 Leads
Datasheet
Download
Description
DC DC CONVERTER 24V 1W
Manufacturer :
Bel
Product Category :
Length :
20.066mm
Type :
Isolated Module
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage - Input (Max) :
12.6V
Number of Outputs :
1
Max Operating Temperature :
85°C
Max Power Dissipation :
1W
Voltage - Input (Min) :
11.4V
Mounting Type :
Through Hole
Mount :
Through Hole
Max Input Voltage :
12.6V
Height :
7.112mm
Min Operating Temperature :
-40°C
Output Power :
1W
Feature :
SCP
Power (Watts) :
1W
Published :
Voltage - Output 1 :
24V
Efficiency :
68%
Current - Output (Max) :
42mA
Packaging :
Tube
Series :
VIBLSD1-DIP (1W)
Width :
9.906mm
Max Output Current :
42mA
Applications :
ITE (Commercial)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Isolation :
1kV
Factory Lead Time :
10 Weeks
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Package / Case :
14-DIP Module, 5 Leads
Min Input Voltage :
11.4V
Size / Dimension :
0.79Lx0.39W x 0.28 H 20.1mmx9.9mmx7.2mm