VI0421530000G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VI0421530000G
Manufacturer
Amphenol Anytek
Description
TERM BLK 4POS TOP ENT 5.08MM PCB
Manufacturer :
Amphenol Anytek
Product Category :
Wire to Board
Screw Thread :
M3
Wire Gauge :
12-28 AWG
Published :
Voltage :
300V
Packaging :
Bulk
Mating Orientation :
Vertical with Board
Clamp Material - Plating :
Brass - Nickel Plated
Feature :
Interlocking (Side)
Number of Levels :
1
Current :
16A
Torque - Screw :
0.4 Nm (3.5 Lb-In)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Through Hole
Positions Per Level :
4
Series :
VI
Screw Material - Plating :
Steel - Zinc Plated
Wire Termination :
Screw - Rising Cage Clamp
Housing Material :
Thermoplastic
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Pitch :
0.200 5.08mm
Color :
Green
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Factory Lead Time :
10 Weeks
Terminal and Terminal Block Type :
BARRIER STRIP TERMINAL BLOCK
Datasheets
VI0421530000G
Introducing Wire to Board Amphenol Anytek VI0421530000G from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:300V, Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-40°C~115°C, VI0421530000G pinout, VI0421530000G datasheet PDF, VI0421530000G amp .Beyond Wire to Board Amphenol Anytek VI0421530000G ,we also offer 1985218, 1984989, 1706714, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
0.200 5.08mm Green Bulk Thermoplastic Through Hole Vertical with Board Screw - Rising Cage Clamp 1 Levels 12-28 AWG VI