VI-RCW012-CVWW
Mfr.Part #
VI-RCW012-CVWW
Description
DC/DC CONVERTER 24V 5V 12V 17V
Product Category :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Terminal Position :
UNSPECIFIED
Number of Outputs :
3
Input Voltage (Min) :
18V
JESD-30 Code :
R-XXMA-X20
Reach Compliance Code :
not_compliant
Output Voltage-Max :
5.5V
Protections :
OUTPUT OVER VOLTAGE
Output Voltage :
5V
Output Voltage-Min :
2.5V
Factory Lead Time :
16 Weeks
Number of Functions :
1
Approval Agency :
CE, TUV, UL, VDE, CSA, IEC
Number of Terminations :
20
Terminal Form :
UNSPECIFIED
Trim/Adjustable Output :
yes
Input Voltage-Nom :
24V
Analog IC - Other Type :
DC-DC REGULATED POWER SUPPLY MODULE
Input Voltage (Max) :
36V
Surface Mount :
No
Datasheets
VI-RCW012-CVWW
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD