VI-21X-EX-B1
Mfr.Part #
VI-21X-EX-B1
Description
DC DC CONVERTER 5.2V 75W
Height :
27.178mm
Voltage - Input (Min) :
21V
Power (Watts) :
75W
Max Power Dissipation :
75W
Approval Agency :
TUV, UL
Voltage - Input (Max) :
32V
Max Output Current :
14.42A
Series :
VI-200™ (75W)
Voltage - Isolation :
3kV
Efficiency :
88%
Input Voltage-Nom :
24V
Operating Temperature :
-10°C~85°C
Voltage - Output 1 :
5.2V
Size / Dimension :
4.60Lx2.40W x 1.07 H 116.8mmx61.0mmx27.1mm
ITE (Commercial)
Additional Feature :
REMOTE SHUTDOWN
Output Voltage :
5.2V
Datasheets
VI-21X-EX-B1
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD